Definitions

Sorry, no definitions found. Check out and contribute to the discussion of this word!

Etymologies

Sorry, no etymologies found.

Examples

 • W chwili obecnej, gdy własność i praca pozostają rozdzielone, istnieje klasa ludzi – kapitalistów, którzy nie uczestniczą osobiście w procesie produkcji.

  Czym jest dystrybutyzm

 • Kapitalizm nie oznacza własności prywatnej, nawet prywatnej własności środków produkcji – ponieważ taki system wielokrotnie występował w ekonomicznych dziejach ludzkości, kapitalizm zaś nastał w Europie pod koniec Średniowiecza.

  Czym jest dystrybutyzm

 • Dystrybutyści utrzymują, że w kapitalizmie, własność, a w szczególności własność środków produkcji pozostaje zastrzeżona wyłącznie dla bogatych, co daje im wpływy i władzę wykraczającą poza to, co im się winno należeć.

  Czym jest dystrybutyzm

 • Udaną definicję pozytywną, odpowiadającą realiom historycznym, przedstawił Pius XI w encyklice Quadragesimo Anno, charakteryzując kapitalizm jako „system ekonomiczny w którym niezbędne do realizacji produkcji kapitał i praca dostarczane są osobno przez różnych ludzi.

  Czym jest dystrybutyzm

 • Huty/ tartaki/cegielnie- czy po ich zburzeniu bonus do produkcji z bonuses without deposit wsze wkładamy kij w mrowisko.

  From our pal Mr. H. Aiku

 • Ale nie ma to żadnego przełożenia ani na ceny detaliczne sprzedawanych warzyw ani na cenę produkowanych z nich wyrobów ze względu na zwiększające się koszty transportu i produkcji w przetwórniach.

  WN.com - Articles related to PNG to benefit from increased coffee prices

 • Duże ciężarówki z Rosji, Ukrainy i Rumunii to rzadkość na giełdzie, a lokalny rynek nie jest w stanie wchłonąć całej miejscowej produkcji warzyw, zwłaszcza, że uprawy są coraz droższe.

  WN.com - Articles related to PNG to benefit from increased coffee prices

Comments

Log in or sign up to get involved in the conversation. It's quick and easy.